ECommerce

Instagram’da Daha Fazla Görüntüleme Nasıl Elde Edilir

Bu gönderi, Instagram hesabınızı büyütmenin ve Instagram’da daha fazla erişim ve görüntüleme elde etmek için Instagram algoritmasını benimsemenin en iyi yollarından bazılarını özetlemektedir.

Kanınızın soğumasına gerek yok, tam bir gizem olması da gerekmiyor. Çoğu sosyal medya platformu benzer şekilde çalışır ve bu fikirleri Facebook veya TikTok’ta kullanabilirsiniz

1.Paylaşılabilir İçerik Oluşturun

Eğlenceli ve ilişkilendirilebilir kaliteli içerik oluşturmak, takipçilerinizle bir bağ oluşturmanın ve hedef kitlenizi ve dolayısıyla görüşlerinizi genişletmenin en iyi yoludur.

Hepimiz ilginç ve ilişkilendirilebilir bir şey gördüğümüzde hiç de şaşırtıcı değil – yaptığımız ilk şey arkadaşlarımızla paylaşmak.

Instagram işletme hesabınızın ne hakkında olduğuna bakılmaksızın, bu tür içerikler oluşturun ve hedef kitleniz bunu iletecek, bu da daha fazla  instagram görüntüleme ve katılım anlamına gelir.

2.Özel etkinliklerde canlı yayına geçin

Instagram Live, hedef kitlenizle bağlantı kurmak, video görüntülemelerini artırmak ve daha şeffaf ve özgün olmaktan bahsederken mutlaka yapılması gereken bir şeydir.

Mükemmel hale getirilebilecek gönderilerin ve Makaraların aksine Instagram Live, tamamen kendinizin/işletmenizin düzenlenmemiş doğru tarafını göstermekle ilgilidir.

Başka bir şey, Instagram Live, canlı yayın yaparak yanıtlayabileceğiniz gerçek zamanlı yorumlara ve sorulara izin verir → kesintisiz etkileşim ile sonuçlanır, bu da takipçileriniz/müşterilerinizle sağlam bir bağlantı kurmak için çok önemlidir.

3.Eşantiyonlar düzenleyin

Doğru yapıldığında, bir çekiliş düzenlemek, görüntüleme kazanmanın ve takipçi sayınızı artırmanın en etkili ve hızlı yollarından biri olabilir.

Eşantiyonlar yeni takipçiler çekme potansiyeline sahip olsa da, bu takipçiler hedef kitleniz değilse, büyük olasılıkla çekiliş sona erdiği anda sizi takip etmeyi bırakacaktır.

Aynı nedenle, hediyeleriniz dikkatli bir şekilde planlanmalı ve daha da önemlisi sosyal pazarlama stratejinizle uyumlu olmalıdır.

4.Alanınızdaki ünlü kullanıcılarla röportaj yapın

Bu ekstra görüntülemeleri elde etmek için ihtiyacınız olan, Instagram hesabınızdan tüm avantajlardan yararlanmanız, tamamen topluluğunuzu genişletmekle ilgilidir. Bunu yapmak ve katılımı artırmak için basit bir strateji, nişinizdeki ünlü Instagram kullanıcılarıyla röportaj yapmak/işbirliği yapmak olacaktır.

Bunun arkasındaki mantık şudur: Bu ünlü kullanıcıların büyük bir takipçi topluluğu vardır, yani Instagram hesabınızdan yalnızca bir hikaye veya söz size sağlam bir görüş akışı, katılım ve tabii ki takipçi sağlayabilir.

 

To Top

Pin It on Pinterest

Share This